STŘEDNÍ ŠKOLA - CENTRUM ODBORNÉ PŘÍPRAVY TECHNICKOHOSPODÁŘSKÉ

 

PRAHA 9, PODĚBRADSKÁ 1/179       www.copth.cz       

 

 

 

OFICIÁLNÍ STRÁNKY

 

<< Novovysočanská 5/501

Obor: Fotograf - čtyřletý obor vzdělání – střední vzdělání s maturitní zkouškou

Pracoviště: Novovysočanská 5, Praha 9  >> mapa

Anotace:

Teoretická výuka je tvořena všeobecně vzdělávacími předměty a odbornými fotografickými předměty. Mezi hlavní odborné předměty patří digitální fotografie, optika a přístroje, fotografiemateriály. V těchto předmětech získají žáci základní teoretické znalosti, které jsou potřebné pro vykonávání fotografické profese. Nabyté odborné vědomosti žáci následně uplatňují na odborném výcviku.

Odborný výcvik je zaměřen na praktickou výuku. Žáci se zde naučí všechny důležité fotografické dovednosti potřebné k vykonávání této profese a vyzkouší si široké spektrum fotografických žánrů. Mezi hlavní oblasti fotografie, na které je kladen důraz, patří například reklamní, módní, portrétní a reportážní fotografie. Dále se žáci ve výuce věnují úpravě fotografií v grafických programech a základům reklamní grafiky a videotvorby.

Ke své tvůrčí práci mají k dispozici několik ateliérů, které jsou vybaveny nejnovější profesionální technikou. Žáci se zabývají i klasickou analogovou fotografií, kterou zpracovávají ve zrekonstruovaných fotokomorách.

Absolventi oboru se stanou profesionálními fotografy, kteří ovládají nejširší možné dovednosti fotografování. Uplatnění v oboru mohou absolventi nalézt například v profesionálních reklamních a grafických studiích, jako fotografové živnostníci, fotožurnalisté a fotoeditoři v médiích nebo odborní prodejci fotografického zboží.

Učební plán:

 

Fotografické a tiskové studio Karlín

Žákovská provozovna

Křižíkova 43, Praha 8

Tel.: 222 318 233

Po                       8:30 – 15:00 – pouze výdej zakázek

Út – Čt               11:30 – 18:00

 

 

Střední škola - COPTH
je fakultní školou 
Univerzity Karlovy v Praze


Czech English German